Samsun Roro Hattı

 Samsun Roro Hattı
Okunuyor Samsun Roro Hattı

 Omega Proje Lojistik  Uluslararası Taşımacılık 


Samsun merkezli yapılacak olan yeni RO-RO seferlerinin Rusya tarafından alternatif limanlarla olan bağlantısında Kavkaz Limanı öncelikli olmak üzere toplantılarda öne çıktı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının gerçekleştirdiği ve Samsunport’un ev sahipliğinde bulunan bu toplantıda Rusya’ya sürekli ve sürdürülebilir RO-RO hattının inşa edilmesi imkânları konuşuldu . Samsun merkezli gerçekleştirilecek yeni RO-RO hattının Rusya tarafından alternatif limanlarla olan bağlantısında Kavkaz Limanı olarak şimdiden planlanmaya başlandı

YENİ İŞ BAĞLANTILARIDA GÖRÜŞÜLDÜ

Samsunport ve Samsun lojistik merkezini de inceleme imkanı bulan Türk ve Rus iş adamları , iki ülke arasında yapılacak alternatif nakliye koridorlarında Samsun’un gelişmiş lojistik altyapısını da yakından inceleme fırsatı yakaladılar . İki ülke arasında yapılan protokolde atılan imzalar sonucunda Samsun’dan Rusya’ ya yapılan RO-RO taşımacılığı problemleri ve bu problemlerin ileride ki çözümü ile ilgili ileriye dönük iş birliği alanları yaratmanın sürecinden bahsedildi. Türkiye-Rusya RO-RO çalışma grubu 2. toplantısının kasım ayı içerisinde Rusya Kavkaz’da yapmayı hedefliyor.

Bununla iligli rusya Samsun roro hattı gelecek dönemde hem türkiye hemde rusya nakliye sektörü için gelişmenin bir adımı olarak öngörülmektedir. Yapılacak olan Samsun RORO’su da Samsun’un lojistik üssü olarak daha da değerli olması açısından önemlidir.

 Mobil Onay  Mobil Onay için Sms Servisi 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun