Sınır Kapıları Randevu Sistemi

 Sınır Kapıları Randevu Sistemi
Okunuyor Sınır Kapıları Randevu Sistemi

 Omega Proje Lojistik  Uluslararası Taşımacılık 


Tic.Bakanı Ruhsar Pekcan verdiği röportajda , “Sınır kapılarındaki TIR trafiğinin yönetilmesi ve düzenlenmesine ilişkin yapılacak sistemin ” Randevulu Sanal Sıra Sistemi” olarak uygulamasını 2020 yılı içinde Türkiye kara sınır kapılarında uygulamaya başlayacağız dedi . İthalat Sınır Kapılarında ise Yükleme Yerinde Gümrükleme düzenlemesini 2020 yılı içinde hayata geçireceğiz.” ifadelerini belirtti.

Sayın Ruhsar Pekcan , TBMM Genel Kurul Toplantısında , Ticaret Bakanlığı ile ilgili ve bağlı kuruluşlarının 2020 Planlanan bütçe görüşmelerinde nakliye ve lojistikçilerin yakından ilgilendiği ” Sınır kapılarında Randevulu Sisteme geçilmesi hakkında bilgi verdi.

Bakan Pekcan, Ticaret Bakanlığı olarak dış ticaret, gümrükler ve iç ticaret faaliyetlerini tek çatıda birleştirmenin ekonomik olarak fayda sağlayacağının altını çizdi.

İlerleyen günlerde Sizlere Sınır Kapıları Randevu Sistemi nasıl alınır onlarıda Lojinak.com Sitesinden aktaracağız.

Bakanlığın, teknolojinin getirdiği yenilikçi uygulamalar ve programlar uyum sağlamak gerektiğini buna uygun iş geliştirme süreçlerinde bulunduklarını belirtti. Pekcan, Ticaret Bakanlığının, kadrosunda buluna ticaret müşavirleri ve ataşelerinden oluşan ve 110 farklı ülkede toplam 284 personelle hizmet sunan geniş bir yurt dışı teşkilatına sahip olduğunu söyledi.

“Ticaret savaşları” gibi günümüzde en önemli noktada bulunan bir döngü içerisinde ,bağlı bulunan ülkelerin yaşamış olduğu ticari kaygıların be bununla beraber getirdiği sistemin küresel büyümeye etkisini 2019 yılında yavaşlama gösterdiğinin dikkatini çekti.

Artık gelinen son noktanın ihracatı ve ihracatçıyı koruma olarak geliştirildiğini ve buna özen gösterdiklerini vurgulayan Pekcan küresel ekonominin güçlü bir performans sergilediğini ve dünyada ticaretin yavaşladığını 2019’dan 2020 yılına geçerken bu sürecin hızı yeniden eski düzenine gerektiğini ve bunun için çalıştıklarını belirtti.

Nakliyecilerin ve Lojistikçilerin artık sınır kapılarına belirtilen saat ve günde ulaşıp yaşanan yoğunluğun azaltılması ve hızlandırma çalışmalarını titizlikle takip ettiklerini söyledi.

Sistem şu an için ” Sınır Kapıları Randevu Sistemi” olarak bahsi geçmektedir.

 Mobil Onay  Mobil Onay için Sms Servisi 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

buradan bir menü oluşturun